حقایق کارافرینی

حقایق کارافرینی

حقیقت حقیقت است و تفاوتی ندارد و یا بهتر است بگویم ربطی به این ندارد که ما پیرامون آن چگونه تصور می کنیم
حقیقت همیشه زیباست
فقط گاهی فراتر از درک م است
وقتی گلوله ای به سمت سرت در حرکت باشد و یا زمانی که

“بفرما” و “بشین” و “بتمرگ”

هرسه یعنی نجات جان
یادبگیر حرف صحیح را بپذیری

حتی از زبانی تلخ و خیلی تلخ تر از زهر
دوستان همراهان کارآفرینان برتر ایران و جهان ده بیست و سی و چهل سال زحمت کشیده اند ….. نه اقا ما قبول نداریم ….. یک نفر را بمن نشان بدهید کارافرین باشد و کمتر از دهسال زحمت ن کشیده باشد دبستان تا دانشگاه و…. از حجره و کارگری تا….. پس راه یکشبه ثروتمندشدن راه کارآفرینی نیست همه کارآفرینان برتر جهان بارها و بارها طعم تلخ شکست را چشیده اند این در حالی است که یاید بپذیریم که تمام این مطالب حقیقت واقعی است و ربطی به این ندارد که تفاسیر ما چگونه است.
آری کار نیکو کردن از پرکردن است…..

حقیقتِ تلخیست، اما تقریبا ۹۹% کسب و کارهای جدید که شامل استارتاپ ها و لین استارتاپها هم میشود معمولا در چند سال اول شکست می خورند. خوب واقعا ایا این مسئله خود الهام بخش نیست.

متاسفانه همیشه تا حرف از کارآفرینی به میان می آید همه می روند سراغ استیو جابز اما باید به قانون طلایی پرتو اشاره کنیم ۲۰-۸۰ که شاید باید دقیق بگویم ۱-۹۹ اما بهتر است ما کمی دقیق تر  به موضوع نگاهی داشته باشیم دقیق و موشکافانه . باید اذعان نمود با راه اندازی کسب و کار در بار نخست بسیاری از دروسی که یاد نگرفته ایم  را با اولین شکستهایمان فرا خواهیم گرفت.

 

اشتیاق به تنهایی نمیتواند کمکتان کند : قبلا هزاران بار شنیدید : شور و اشتیاق میتواند کوه ها را جابه جا کند مانند خسرو و شیرین اما آیا شور و اشتیاق به تنهایی کفایت می کند.

می دانیم زبان بدن و مذاکره خوب است علاقه هم داریم اما آموزش ندیدن و یا پیش افراد سطحی و بدون تخصص اگر این مسائل را اموزش ببینیم شاید به ظاهر عطش ما فرو نشیند اما در نهایت ما سیراب نخواهیم شد.

البته کاملا درست هم هست؛ اما تا حدودی. برای مسیرهای طولانی ،اشتیاق به تنهایی برایتان مفید خواهد بود اما کارساز نخواهد بود. شاید عجیب باشد، اما در دنیای کارآفرینی افراد کمتر احساسی بیشتر پیروز میشود، زیرا لازمه ی موفقیت داشتن اشتیاق به همراه صبر و پایداری است. افرادی که می بینیم به ظاهر موفق شده اند، به غیر از اشتیاق به موفقیت ، صبر وتحمل شکست خوردن ها را نیز داشته اند.

مطالب مربوط:

تب کارافرینی

آنچه که در مورد کارافرینی در هیچ کتابی نمی خوانیم( قسمت اول)

مصاحبه در زمینه معضلات کارافرینی در برنامه پایش

تجربیات کارافرینی قسمت اول

حقایق کارافرینی

تجربیات کارافرینی و ارتباط موثر

رازهای آموزش کارافرینی به کودکان

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *