مدیریت مالی زنان موفق جهان

مدیریت مالی زنان موفق جهان

مجله مذاکره و زبان بدن ایران

 

کم کم داریم به شب عید نزدیک می شویم و خانمها بیشترین حجم خرید را دارند اما ایا مدیریت منابع مالی خانمهای برتر جهان و یا زنان کارافرین برتر جهان اینگونه منابع مالی خود را مدیریت و رهبری می نمایند این مقاله کوتاه نگاهی دارد به مدیریت و رهبری منابع مالی برترین زنان اقتصادی جهان

اید بگوییم زنان ولخرج هستند اما این یک دروغ بزرگ است زنان بسیاری در جهان اقتصاد و سیاست و تکنولو›ی هستند که از درآمد فوق العاده ایی برخوردارند و خود را نیز به خوبی مدیریت نموده و منابع مالی عظیم خود را نیز پس انداز می کنند و همیشه آینده نگری خوبی برای بازنشستگی خود دارند.

زنان موفق در دنیا اصول خاصی برای زندگی در پیش گرفته اند و به آن عمل کردند تا توانستند به عنوان موفق ترین زنان در زمینه مدیریت مالی مطرح شوند . زنان موفق شیوه کسب درآمد منحصر به فرد خودشون رو دارند و از کسی پول تو جیبی دریافت نمیکنن و عادت به ولخرجی های بیهوده ندارند . این زنان موفق هرگز بدون برنامه پولی را خرج نمیکنند و برای انجام کارهایشان بهانه تراشی نمیکنند.

این مطلب تقدیم میشه به همه خانومهایی که در حال مبارزه برای فراهم کردن یه زندگی بهتر برای خودشون و بقیه هستند . چه خوب میشه اگر هر کدوم پله های نردبانی باشیم که ما رو به اوج موفقیت میبره.

چه پولدار باشیم و چه در تنگنای مالی قرار داشته باشیم نمیتونیم منکر این واقعیت بشیم که پول نقش خیلی مهمی در کیفیت زندگی ما داره و شاید شما هم این موضوع رو بارها شنیده باشید که بعضی افراد میگن ما صبح تا شب مشغول کاریم ولی باز هم یه جاهایی کم میاریم . در کنار تورم و هزینه های بالای زندگی ، این شیوه مدیریت مالی هست که باعث میشه بهره وری درآمد پایین باشه.

هفت عادت زنان موفق جهان

۱ – مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

زنان موفق شیوه کسب درآمد منحصر به فرد خودشون رو دارند و از کسی پول تو جیبی دریافت نمیکنن . علاوه بر اون همیشه نیم نگاهی به تعادل هزینه ها و درآمدشون دارن و مسئولانه رفتار میکنن و این رو وظیفه خودشون میدونن که بر هزینه هاشون نظارت داشته باشن .

۲ – برای هزینه ها بودجه معینی رو در نظر میگیرن .

زنان موفق برای هزینه هاشون مقدار خاصی رو در نظر میگیرن و بی رویه خرج نمیکنن . فرقی نداره که پولدار باشن یا نه ، اونها میدونن که مدیریت هزینه ها خیلی اهمیت داره . فرقی نمیکنه چند تا صفر تو حساب بانکی شون وجود داره اونها همیشه هزینه ها رو الویت بندی می کنند و ولخرجی بیش از حد نمیکنن .

زنان موفق برای خرج کردن پولهایشان برنامه دارند

۳ – سلامت مالی خیلی خیلی براشون اهمیت داره .

سلامت مالی به این معناست که روی هزینه ها کنترل داشته باشیم و برای اونها الویت بندی داشته باشیم . برای زنهای موفق اهمیت داره که هزینه هایی که انجام میشه برای کوتاه مدت نباشه ، مثلا به جای یه ریخت و پاش بزرگ برای خرید لباس میتونن مبلغی رو به خیریه کمک کنن یا اینکه در حساب بلندمدتی چس انداز کنن .

۴ – راجع به هزینه های اضافی بهانه نمیتراشن .

زنان موفق بهانه نمیتراشن . خریدهای بی حد و حساب و بدهی های آخر ماه رو گردن افسردگی و تنهایی نمیندازن . مقصر این هزینه های اضافی رو خودشون میدونن و سعی میکنن که بعدا جبران کنن . این زنها به اشتباه خودشون اقرار میکنن و بهانه تراشی نمیکنن .

۵ – منتظر پول تو جیبی از کسی نمیمونن .

اونها منتظر نمیمونن تا کسی نیازهاشون رو برآورده کنه ، این فرد چه والدین و چه همسر میتونه باشه . استقلال مالی به شما در رابطه قدرت میده و وابستگی شما رو به افراد کم میکنه . زنهای موفق میدونن که اتکای مالی باعث میشه برای تصمیم ها وابسته به دیگران باشن و منتظر تایید اونها بمونن . اونها میدونن چطور از مهارتهاشون استفاده کنن تا درآمد خوشدون رو داشته باشن و از خودشون در هر شرایطی مواظبت کنن .

۶ – برای خودشون اهداف مالی در نظر می گیرن .

زن های موفق هیچ کاری رو بدون برنامه ریزی انجام نمیدن . اونها میدونن که فرستادن انرژی مثبت کافی نیست بلکه باید دست به کار بشن و آستین ها رو بالا بزنن . اونها برای خودشون هدف گذاری می کنن و برای رسیدن به نقطه دلخواه تلاش میکنن و تا وقتب به هدفشون نرسیدن دست از تلاش بر نمیدارن .

۷ – به کارما معتقدند .

زنان موفق افراد بخشنده ای هستند . اونها میدونن که هر عملی عکس العملی داره و از کمک کردن به دیگران دریغ نمیکنن . کمک به دیگران رو هزینه نمیدونن بلکه اینکار رو راهی برای رسیدن به رضایت قلبی و بهتر کردن جهان برای زندگی کردن میدونن .

مازیارمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *