دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین درسال 1391

دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱

 

\"دوره

شاید بد نباشد در شروع این دوره کمی پیرامون هنر بگوئیم

هنر چیست؟

هر چند هزاران تعریف و تعبیر از هنر خوانده و شنیده ایم اما در رفرنس های علمی هنر مجموعه‌ای از آثار یا فرایندهای ساخت انسانی است که در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا  به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است.

از مهم‌ترین رشته‌های هنری می‌توان به هنرهای جسمی (نقاشی، طراحی، تندیس‌گری، عکاسی و چاپ)، هنرهای نمایشی (تئاتر و رقص)،موسیقی، ادبیات (شعر، داستان)، سینما ومعماری اشاره کرد. همه ی عاشقان هنر و مخصوصا هنرجو هایی که در دانشگاه و یا کلاسهای بازیگری حضور یافته اند کاملا و به درستی از اهمیت بیان و بدن آگاهی دارند و استاتید هم بزرگوار و فرهیخته کشور عزیزمان نیز کتاب هایی را معرفی میکنند یکی از کتاب هایی که برای آموزش و اطلاع دانشجویان و عاشقان  هنر معرفی می گردد کتاب زبان بدن ایرانی است که به همت مجتمع فنی علوی و همچنین بنیاد میر به زیور چاپ اراسته شده و چاپ ششم ان هم اینک مورد تدریس قرار می گیرد.

در دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱ شما با زبان بدن پیشرفته اشنا خواهید شد .کلاهبردارن این عرصه بیشتر و بهتر خواهید شناخت به نقاب پشت چهره ها دست پیدا خواهید نمود و … اما اساسا زبان بدن چیست و جه دامنه کاربردی دارد؟

زبان بدن ( body language) را تن گفت یا تن گفتار ویا زبان اشاره وبرخی هم زبان تن و یا ارتباطات غیر کلامی خطاب می کنند و یا عبارت است از انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات بدنی (محل قرار گرفتن دستها، پاها،  نحوه نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن)، ژستها (حالتها، اطوارها، اَداها)، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشدرا این گونه تعریف نموده اند که :

دکتر مازیار میر در کتاب زبان بدن ایرانی ،زبان بدن  به کلیه ژستها حالتها و حرکات ورفتار انسانی و اشارات بدنی و حتی مدل و ژست سخن  گفتن و یا حالت ایجاد اصوات بدون صدا را که بنا به سن جنس و قد و وزن و موقعیت جغرافیایی بروز می کند را زبان بدن یا تن گفت و یا تن گفتار و یاارتباطات  غیر کلامی می نامند.

حضرت علی علیه السلام که درود خدا بر او، فرمود:

کسى چیزى را در دل پنهان نکرد جز آن که در لغزش هاى زبان و رنگ رخسارش، آشکار خواهد گشت.

\"دوره

آنچه در دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر در مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱ خواهید آموخت

در این دوره جدید آموزشی زبان بدن بازی و بازیگری و جایگاه زبان بدن در ایفای نقش هنرمندان و مخصوصا مقایسه برترین های جهان و بازیگران آماتور و نه چندان مطرح دست مایه ما قرار خواهد گرفت . باید اذعان نمود که هنرمندان تاتر و سینما و حتی  تلویزیون ، نیاز به کسب مهارت های مهم  ارتباطات غیر کلامی و زبان بدن و ….دارند تا بتوانند به خوبی در نقش هایی کهبه آن ها سپرده می شوند ادغام شده و یا به تعبیر دیگری در آن کاملا غوطه ور شوند  نکته مهم و استثنایی آن است که هر بار چگونه و چطور پروژه کاری جدید، خود را بانقش های جدید کاملا منطبق نمایند.

در دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱ مامعتقدیم یک بازیگر باید توانایی انتقال هر شخصیت و یا کارکتری را باید داشته باشد حتی در لحظه و زبان بدن پیشرفته اینها را به شما با جزئیات دقیق آن به شما اموزش خواهد داد.

باید دانست که انعطاف کافی و لازم که برای تغییر حالات از نقشی به نقشهای مختلف همان قدرت جادویی  و افسانه ای و استثنایی بازیگران مشهور هالیودی و اسکاری جهان است. در دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱  شما دقیقا با رمز و رازهای بازیگران افسانه ای به تفکیک خاص عملکردی در ژانرهای مختلف سینمایی آشنا شده و پله پله تا موفقیت رهنمون خواهید شد دانشجویان هر دوره می توانند به گزارش روابط عمومی مجتمع فنی علوی ایران دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر در مقابل دوربین برای دهمین سال متوالی با حضور پیشکسوتان و اهالی در دوره های بعدی نیزشرکت نمایند.

هنر شروع بکار نمود در این کارگاه تخصصی که در ۱۰ جلسه  ۲ساعته و از هفته آخر تیر ماه آغاز شد سبک نوینی از آموزش که دکتر مازیار میر  مبدع ان است به اجرا در خواهد آمد در این دوره نیز مانند دوره های قبل از پیشکسوتان عرصه هنر و  بهترینهای دوره های گذشته تجلیل بعمل خواهد امد.

سرفصلهای دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱

۱-مفاهیم ارتباطات و ارتباطات غیر کلامی زبان بدن

۲- تجزیه و تحلیل اناتومی بدن و رابطه ان با زبان بدن

۳- زبان بدن بازیگری

۴- زبان بدن بازیگران ضعیف و میخک نقره ای

۵- زبان بدن بازگران برتر جهان

۶- آموزش تخصصی روی میمک صورت

۷- ناگفته های حرفه ای زبان بدن

۸- یک نمونه سورپرایز

مدرس دوره اموزشی عالی زبان بدن بازیگر مقابل دوربین در سال ۱۳۹۱ 

دکتر مازیار میر اولین نویسنده و محقق تخصصی زبان بدن ایرانی نویسنده کتاب زبان بدن ایرانی متخصص زبان بدن و دروغ شناسی و مدرس نیروهای نظامی و صداو سیما  و وزارتخانه های کشور و سازمانها و نهادها و تمامی ارگانهای کشور عضو هیات علمی موسسه مطالعات دانش خاورمیانه ومشاور و تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *