شخصیت شناسی افراد ازروی خال

شخصیت شناسی افراد

شخصیت شناسی افراد ازروی خال

شخصیت شناسی

نوشته خرداد ۱۳۹۸به روز رسانی ۱۴۰۰

۹۱۳۲۰۷۱۳۱ رای

دکتر مازیار میر مشاور و تحلیلگر  تخصصی

سلام از اینکه این سایت و این مقاله را مطالعه میفرمائید بینهایت سپاسگذاریم.

این مقاله به شخصیت شناسی افراد اشاره دقیق داشته:

شخصیت شناسی افراد ازروی خال و پی بردن به زبان بدن هرشخص

شخصیت شناسی افراد و ناگفته های رفتار ها وحالات . در کتاب زبان بدن ایرانی نوشته دکتر مازیار میر به شخصیت شناسی افراد پرداخته

شده و در رایطه با علم وشناخت شخصیت شناسی افراد مباحثی گفته شده است.

خال‌ مادرزادی، اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، در حقیقت علائم تیره‌رنگ روی پوست هستند که در زبان

انگلیسی نقطه یا علامت زیبایی “Beauty Mark or Spot” نامیده می‌شوند، چرا که از قرن‌ها پیش، خال‌ها به عنوان یک

ویژگی جذاب در چهره یا بدن زنان مورد توجه بوده است. در فرهنگ عامه، دست کم از زمان قرون وسطی در اروپا این باور

وجود داشته که خال‌ها به دلیل خواسته‌ها و هوس‌های برآورده نشده زنان در طی دوران بارداری به وجود می‌آیند و برخی

هم معتقد بودند که اگر زن باردار چیز عجیب و غریبی دیده و یا ترسی در ذهن او وجود داشته باشد این خال‌ها و لکه‌های

مادرزادی به وجود می‌آیند اینها همه نوعی از شخصیت شناسی افراد است.

شخصیت شناسی افراد ، اندازه، رنگ و شکل خال‌ها با هم متفاوتند؛ یک خال طبیعی ممکن است حتی کوچک‌تر از یک نقطه تیره روی پوست

باشد، اما در مواردی هم خال‌ها ممکن است به اندازه‌ای بزرگ و برجسته باشند که توجه دیگران را جلب کنند. گاهی خال‌های گوشتی روی

بدن در اثر برخورد و سایش لباس روی آنها باعث ایجاد خارش و ناراحتی می‌شوند. بسیاری از افراد به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که خال

خود را بردارند.

 


لطفا فیلم  دکتر مازیار میر مدرس ومولف تخصصی زبان بدن در آپارات https://www.aparat.com/v/3tdrG مشاهده فرمایید.


 

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که خال صورت خود را برداشته‌اید یا در فکر انجام این کار هستید، آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که این خال‌ها به چه معنا هستند؟ مردم چین باستان معتقد بودند که خال‌ها بسته به موقعیت، رنگ و اندازه آنها، ممکن است نشانه خوش‌شانسی یا بداقبالی باشند. خال‌های صورت، اگر برجسته و یا به صورت یک خال تک باشند، نمایانگر مفهومی خاص هستند. اما اگر تعداد زیادی خال روی صورت باشد و شکل خاص و منحصر به فردی نداشته باشد، کمتر می‌توان معنایی را به آن نسبت داد.

\"خال

بر اساس تقویم نجومی چینی که «تانگ شو» خوانده می‌شود، معنا و مفهوم خال‌های روی صورت می‌تواند بر اساس موقعیت جایگیری آن تفسیر شود. در تصویر فوق، پنج موقعیت مکانی برای خال صورت مشخص شده است. بر اساس این نقشه چهره و مطابقت دادن خال‌ها با موقعیت‌های تعیین شده، می‌توان به سادگی به مفاهیم خاص شخصیت شناسی افراد در هر خال پی برد. پنج ویژگی شخصیتی شناسی افراد  که در این نقشه عنوان شده است عبارتند از: خیال‌باف، جذاب، حساس، مثبت‌نگر و سرسخت.

شخصیت شناسی افراد و زبان بدن فرد از روی رنگ اندازه وخال در صورت وبدن هرفردی.

 

\"زبان

شخصیت شناسی افراد از دیرباز تا فردا

یک روایت افسانه‌ای از دوران باستان درباره دلیل پیدایش خال‌ها وجود دارد که می‌گوید خدایان باستان از آنجا که نگران فانی بودن زیبارویان

بودند، لکه‌های تیره‌ای را فرستادند تا نقصی برای صورت زیبایشان باشد. از همان زمان، دانشمندان دوران باستان در پی  شخصیت شناسی

افراد از روی خال برآمدند و با نشانه‌هایی هم مواجه شدند که از آن جمله وجود خال در نزدیکی دهان بود که بر تمایل شخص به پرخوری

دلالت داشت و همچنین خال روی گردن را به نشانه آینده روشن تعبیر کردند.

در اروپای قرون وسطی، خال را نشانه‌ای از شیطان می‌دانستند. به همین دلیل است که جادوگران و ساحران را همواره با خال‌هایی زشت و

پرمو بر روی بینی و چانه درازشان به تصویر می‌کشیدند.

در آمریکا، از زمانی که نخستین ستاره‌های سینما مانند کلارا باو و ژان هارلو با خال‌های تزئینی به ایفای نقش پرداختند، خال به عنوان یک

نشانه شخصیت شناسی  زیبایی در میان ستارگان و چهره‌های سرشناس مورد توجه قرار گرفت. نورما جین، مشهور به مرلین مونرو، تنها یک

خال کوچک روی گونه خود داشت. اما در دهه ۶۰ میلادی، الیزابت تیلور، اتا جیمز و ادی سدویک با خال‌هایی که بر چهره داشتند به روی صحنه رفتند و خال را

به عنوان یک نشانه زیبایی در ستارگان و مشاهیر بیشتر به نمایش گذاشتند. در دهه ۷۰، با درخشش گلدی هاون و فرانس گال، خواننده

فرانسوی، دیگر خال به عنوان یک ویژگی جذاب در چهره زنان شناخته شد و سرانجام در دهه ۸۰، این نشانه زیبایی بر بالای لب‌های مدونا،

خواننده زیبارو و سیندی کرافورد، مدل زیبای آمریکایی دیده شد که هر دو طرفداران بسیاری داشتند.

تصاویری از کلارا باو با خال‌های تزئینی

خال مرلین مونرو

\"مرلین

 

شخصیت شناسی افراد ازروی خال

 

خال های نشانه خوش‌شانسی (بر اساس باورهای خرافی)

 

بر اساس باورهای خرافی، خال‌هایی که در موقعیت‌های خاصی قرار گرفته‌اند، بر حقایق بزرگی از زندگی شخص، اعم از ثروت، رفاه و کامیابی

تا سلامتی و… دلالت دارند. لذا بر اساس مختصات خال‌های خود، ممکن است در برخی موارد جزء افراد بسیار خوش‌شانس تلقی شوید.

• خالی که درست زیر ابروها قرار دارد، نشانه هوش و خلاقیت است. این ویژگی‌های شخصیتی می‌تواند شهرت، موفقیت و ثروت را به ارمغان آورد.
• افرادی که خال آنها دقیقا در مرکز پوست بالای لب فوقانی قرار گرفته است، از پتانسیل خوبی برای ایجاد یک خانواده بزرگ و حمایت عاطفی آنها برخوردارند.
• خالی که در هر یک از دو طرف دهان قرار داشته باشد، نشانه تعادل و زندگی موفق است. این افراد می‌توانند ثروتمند و مشهور باشند و از یک زندگی تجملی لذت ببرند، آنها همچنین از زندگی خود احساس رضایت می‌کنند. زنانی که چنین خالی دارند، ممکن است فوق‌العاده زیبا باشند.
• خالی که در مرکز پیشانی است، نشان از یک روحیه خلاق و سخت‌کوش و در عین حال بسیار بی‌خیال دارد. این افراد رهبران بزرگی هستند و ممکن است کارآفرینان خیلی موفقی شوند.
• خالی که در هر دو انتهای ابرو قرار دارد، بر فردی قدرتمند و یا فردی لجباز با قدرت بزرگ دلالت می‌کند. این افراد ممکن است رهبران شرکت و یا صاحبان کسب و کار ایده‌آل باشند.

 

 خال‌های بد‌یُمن (بر اساس باورهای خرافی)

برای هر خالی که ممکن است بر تجارب مثبت زندگی دلالت داشته باشد، یک خال منفی ضعیف وجود دارد.
• خالی که در مرکز بینی وجود داشته باشد، یک نشانه بد است. این دسته از افراد ممکن است تمایل به ولخرجی و افراط در قمار داشته باشند و سر و گوششان بیش از حد بجنبد. دانستن زمان توقف و مقاومت در برابر وسوسه از بزرگ‌ترین چالش‌های این گروه است.
• خال‌هایی که در زیر ابرو وجود دارند، ممکن است نشانه اختلاف مداوم با اعضای خانواده باشند. فشارهای حاصل از این موضوع، ممکن است بر جنبه‌های شخصی و حرفه‌ای زندگی نیز تاثیر بگذارد.
• خال‌های واقع در دو طرف بینی هم نشانه‌های بدی هستند. آنها بر پتانسیل فرد برای گرفتار شدن به بیماری‌های سخت دلالت می‌کنند.
• خالی که مستقیما روی لب واقع شده است، ممکن است نشانه مشکلاتی در رژیم غذایی و روابط جنسی باشد. به ویژه مشکل نگرانی از وزن که به نوبه خود حتی ممکن است به افسردگی منجر شود.

 تفسیر سایر خال‌های روی بدن در باورهای چینی باستان:

• خال‌های روی بازوها نشان می‌دهد که فرد سخت‌کوش و مبادی آداب است و زندگی زناشویی شادی را سرپرستی می‌کند. اگر خال در نزدیکی آرنج باشد، مرد باید برای زندگی‌اش بیشتر تقلا کند و حتی ممکن است همسرش را از دست بدهد! در مورد زنانی که این ویژگی را دارند، مشکلات در رابطه با شغلشان خواهد بود.
• خال‌های زیر بغل، دلالت بر کشمکشی بزرگ در ابتدای زندگی دارند که به هر حال به خوشی می‌انجامد و در سال‌های بعد ثروتی را نصیب شخص می‌کند که ارزش آن کشمکش و تقلا را دارد. وجود یک خال در زیر بازوی راست، نشان می‌دهد که شخص باید در خصوص مسأله امنیتش بیشتر محتاط و هوشیار باشد.
• خال‌های واقع بر پشت، به معنی غیر قابل اعتماد بودن است. برای هر نوع مذاکره یا معامله با این افراد باید ابتدا درباره تمامی جوانب کار و در دسترس بودن آنها اطمینان حاصل کرد.
• در مورد خال‌های روی سینه باید گفت که خال روی سینه راست نشانه تنبلی است و ممکن است روی زندگی خانواده هم تاثیر بگذارد. در زندگی با چنین افرادی باید نیازها و خواسته‌هایتان را قاطعانه پیگیری کنید تا قادر به تامین خوشبختی و آسایش فرزندانتان باشید. اما خال روی سینه چپ متعلق به افراد فعال و پرانرژی است که معمولا هر آنچه را که در زندگی بخواهند به دست می‌آورند.
• خال‌های روی باسن نشان می‌دهد که شخص چندان بلندپرواز و جاه‌طلب نیست. این افراد با هر شرایطی که در زندگی پیش بیاید کنار می‌آیند.
• خال روی گونه‌ها نشان از فردی جدی و اهل مطالعه دارد که علاقه‌ چندانی هم به لذت‌های مادی ندارد.
• خال‌های روی چانه حاکی از دلسوز و مهربان بودن شخص است. این افراد به راحتی با هر وضعیتی خود را وفق می‌دهند. آنها عاشق مسافرت‌‌اند و به قوانین احترام می‌گذارند. این گروه همچنین کارگران باوجدان و وظیفه‌شناسی هستند و با کمال میل تمام مسئولیت‌ها را می‌پذیرند.
• خال‌های روی گوش نشانه خوبی هستند. افرادی که با خال روی گوش به دنیا می‌آیند به طور کلی، خوش‌شانس تلقی می‌شوند.
• خال‌های روی آرنج دلالت بر افراد سرزنده و باروحیه‌ای دارد که عاشق سفر و ماجراجویی هستند.
• خال‌های نزدیک چشم، اگر در گوشه بیرونی چشم قرار گرفته باشد، نشان می‌دهد که شخص صادق، قابل اعتماد و بی‌محابا است.
• خال روی ابرو، اگر روی ابروی سمت راست قرار دارد، به معنای کسی است که از یک زندگی بسیار فعال برخوردار است و در تمام سرمایه‌گذاری‌ها موفق خواهد بود.
• خال‌های روی انگشتان دست نشانه‌های خوبی نیستند. آنها خبر از موانع و مشکلات مختلفی می‌دهند. افرادی با خال روی انگشتان دست، به تقلب روی می‌آورند و تمایل به اغراق دارند. همچنین وجود خال روی بند میانی انگشت وسطی دست، نشانه ورشکستگی یا شکست در بعضی جنبه‌های زندگی است.
• خال‌های روی پا نشانه افرادی است که در مسیر زندگی سخت نمی‌گیرند، گذشته را فراموش و رو به جلو حرکت می‌کنند. این افراد برای حفظ سلامتی خود نیازمند ورزش هستند.
• خال‌های روی دستگاه تناسلی ممکن است نشانه ناهنجاری جنسی باشد.
• خال‌های روی پیشانی دلالت بر موفقیت و کامیابی دارد. این افراد امور زندگی خود را به خوبی حل و فصل می‌کنند.
• خال‌های روی دست، نشانه ذوق و استعدادی است که به موفقیت در زندگی شخص منتهی می‌شود.
• خال‌های روی پاشنه، نشانه افرادی است که به راحتی برای خود دشمن می‌تراشند و دوستانشان را از دست می‌دهند.
• خال روی کفل، نشانه قناعت، انعطاف‌پذیری و سرزندگی است.
• در مورد خال روی زانو، اگر خالی روی زانوی راست دارید، بیانگر آن است که شما یک فرد مهربان و دوست‌داشتنی هستید. اما خال روی زانوی چپ دلالت بر یک سبک زندگی عجیب و غیر معمول دارد.
• خال لب، نشانه افرادی است که همیشه خواهان یک زندگی رو به جلو هستند.
• خال روی ناف، برای مردان نشانه خوش‌شانسی در زندگی است و برای زنان به معنی علاقه و اشتیاق آنها به کودکان است.
• خال‌های روی گردن، اگر در جلوی گردن واقع باشد به معنی فرصت‌های خوب و غیرمنتظره است. خال‌هایی که در هر یک از دو طرف گردن است نشانه خلق و خوی نامعقول است. خالی که در پشت گردن واقع باشد، نشانه تمایل شخص به داشتن یک زندگی ساده و بی‌آلایش است.
• خال‌های واقع بر نوک پستان، در یک مرد، نشان‌دهنده خلق‌و‌خوی دمدمی و بی‌ثبات است؛ اما در مورد زنان حاکی از روحیه پرتلاش آنها در موقعیت‌های اجتماعی است.
• خال روی بینی، نشان انسان‌های سخت‌کوش و دوستان خالص و بی‌ریا است.
• خال‌های روی شانه دلالت بر معقول، کوشا و زبردست بودن شخص دارد.
• خال‌های واقع بر مچ دست نشان می‌دهد که شخص، میانه‌رو، مبتکر و قابل اعتماد است.

 

آیا باید از خال‌های خود نگران باشیم؟

خال  از نظر پزشکی به گروهی از سلول‌های رنگی اطلاق می‌شود. آنها در هر جای بدن می‌توانند ایجاد شوند و ممکن است کمی

در اندازه و رنگ متفاوت باشند. اگر چه به طور معمول در مورد خال‌ها جای نگرانی نیست، اما گاهی اوقات و به ندرت برخی از خال‌ها ممکن

است سرطانی شوند. در حقیقت تنها زمانی باید در مورد خال‌ها نگران بود که به طور ناگهانی دچار تغییر ظاهری شوند. این تغییرات ممکن

است شامل نظیر تغییر در رنگ، شکل، اندازه و یا میزان برجستگی باشد و همچنین احساس درد یا خارش داشته و با پوسته‌ریزی یا خونریزی

همراه باشد.

معمولا اکثر خال‌ها به رنگ قهوه‌ای روشن تا تیره هستند. اما خال‌های غیر متعارفی هم وجود دارند که با عنوان «خال دیسپلاستیک» شناخته

می‌شوند و ممکن است شامل سایه‌هایی قرمز رنگ در پیرامون لکه‌ای قهوه‌ای باشند. این خال‌ها که به شکل ترکیبی از رنگ‌ها هستند،

ممکن است مسطح و یا کمی برجسته باشند. لبه‌های این خال‌ها معمولا نامنظم هستند و مرز مشخصی ندارند. اندازه آنها معمولا بزرگتر از

خال‌های معمولی است.

خال‌های نا‌متعارف ممکن است در هر سنی و در هر جای بدن ایجاد شوند، هر چند که اغلب در پشت، قفسه سینه و پوست سر رخ

می‌دهند. خال‌های غیر معمول در افراد بور شایع‌تر است و باید توسط یک پزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد تا درباره سرطانی نبودن آنها

اطمینان حاصل شود.

 اما خال هندی…

حافظ شیرازی می‌گوید :‌

اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را

به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را

این خال قرمز رنگ در زبان محلی بین‌دی (Bindi) نام دارد و به معنای یک قطره است.

بین‌دی در شکل سنتی یک دایره قرمز رنگ روی پیشانی درست میان دو ابرو است.

به این محل چاکرا (chakra) به معنای چشم سوم نیز می‌گویند. اما برای گذاشتن این خال تنها از رنگ قرمز استفاده نمی‌شود. این خال به

هیچ وجه نیاز نیست قرمز رنگ باشد و در رنگ ها و یا حتی با اشیا زینتی دیگر نیز به کار میرود.

بین‌دی به هر رنگ، اندازه و شکلی باشد به عنوان بخشی از جواهر آلات محسوب می‌شود و باید با سایر اجزای سرویس جواهر هماهنگ

باشد.

جالب است بدانید گردشگران اروپایی درباره فرهنگ هند نوشته‌اند که بین‌دی نشانه زنان متاهل است اما باید به ادعای آنها اضافه کرد زنانی

که بر پیشانی‌شان بین‌دی قرمز رنگ دارند و فرق سرشان را با حنای قرمز رنگ جدا کرده‌اند متاهل هستند وگرنه دختران هندی نیز از بین‌دی

برای تزیین پیشانی استفاده می‌کنند.

رنگ قرمز از قدیم در هند نشانه عشق و اشرافیت است و ممکن است به دلایل مختلف در مجالس به منظور احترام به میزبان یا مهم بودن

مجلس برای افراد به کار رود.

این خال به هیچ وجه نشانی مذهبی نیست و تنها زنان هند، پاکستان و بنگلادش و چند کشور جنوب آسیا از آن برای زینت استفاده می‌کنند.

نکته جالب آنکه در فرهنگ روسی این خال به عنوان یک زینت شناخته می‌شود ! این موضوع را باید در یک پیوند تاریخی و سیاسی جستجو

کرد ، هنگامی که دختر استالین با یک مرد هندی ازدواج کرد و به او قول داد از این نشانه برای وفاداری به پیوندشان استفاده کند و همین

موضوع باعث آشنایی زنان روسی با بایندی شد.

 

\"\"

 

اما ماجرای خال هندوی ما که از حافظ شروع شد و تا دختر استالین پیش رفت همین جا به پایان نمی‌رسد وقتی بدانیم در اواسط دهه ۹۰

میلادی ، دختران کم سن و سال از بایندی به عنوان آرایش استفاده می‌کردند آن هم به خاطر خواننده مشهور یعنی جوان استفانی از

گروه No Doubt که بایندی را در آمریکا همه گیر کرد.

در نهایت اینکه وسط این گیر و دار تاریخی بر سر خال هندو نباید تکذیب کرد که نقطه وسط دو ابرو به عنوان یکی از نقاط چاکرا شناخته

می‌شود.

 


 لطفا و حتما مقاله زبان بدن زیباترین زنان جهان قسمت اول را هم مطالعه فرمائید.


به طور متوسط هر فرد چند خال دارد؟

 

از آنجا که هر شخصی دارای فیزیولوژی منحصربه‌فردی است، تعداد، اندازه و نوع خال‌های هر فرد با دیگران متفاوت است. تقریباً هر کسی

حداقل چند خال دارد، در مقابل روی بدن برخی افراد صدها خال به وجود می‌آید. معمولاً بدن افراد دارای پوست روشن در مقایسه با افراد دارای

پوست تیره‌تر بیشتر مستعد تولید خال است. بدن هر فرد بالغ به طور متوسط ۱۰ تا ۴۰ خال دارد. که برای برداشتن خال باید به پزشک مراجعه

کنید.

خال‌ها چه خطراتی می‌توانند ایجاد کنند؟

مهم‌ترین چیزی که باید در مورد خال‌ها بدانید این است که برخی خال‌ها به نوعی سرطان پوست به نام ملانوما تبدیل می‌شوند. این مشکل می‌تواند نزدیک یا درون یک خال اتفاق بیفتد.‌ ملانوما کشنده‌ترین نوع سرطان پوست بوده و معمولاً افرادی که خال‌های زیادی دارند بیشتر در معرض خطر سرطان پوست هستند. معمولاً از هر ۷۰ نفر ۱ نفر در طول زندگی‌اش به ملانوما مبتلا می‌شود. برای از بین بردن خال صورت و بدن خود میتوانید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

مازیارمیرمشاورو تحلیلگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *