به نظر می رسد شرکت “بای رایت مارکت” که شرکت صنایع غذایی واقه درسن حوزه سان‌فرانسیسکو است از بسیاری جهات شرکتی بسیار منحصر به‌فرد به حساب می‌آید.
این شرکت علاوه بر اینکه به کارکنانش حتی کارکنان پاره‌وقتش حقوق بسیار خوبی می‌دهد و پوشش بیمه‌ای کاملی برای همه فراهم می‌کند، این امکان را همبه کارکنان و خانواده آنها می‌دهد تا به‌عنوان کارمندان مادام‌العمر شرکت در آنجا فعالیت مفیدتری داشته باشند.
شاید این مهم به آن معنا است که کلیه پرسنل می‌توانند بلافاصله پس از بازنشستگی خود یا هر زمانی که خودشان صلاح بدانند یکی از فرزندان که دارای صلاحیت‌ها و توانایی‌های لازم است را به جای خود وارد شرکت بنمایند. 
در  شرکت بین الملی بای رایت مارکت تمهیداتی اندیشیده شده تا حقوق و مزایایی که در ابتدای ورود فرزندان کارمندان مادام‌العمر به آنها پرداخت می‌شود کاملا مساوی باشد با آخرین حقوق و مزایایی که پدران یا مادران‌شان از شرکت دریافت می‌کردند که این گزینه برای جلب نظر افراد جوانی که می‌خواهند به تازگی وارد شرکت شوند بسیار عالی به‌نظر می‌رسد؛ چرا که پرداختی اولیه به آنها در ابتدای ورودشان به شرکت برابر است با پرداختی به کارکنان با تجربه و کارکشته.
 
بایداذعان نمود که فرزندانی که بخواهند به جای پدران یا مادران‌شان وارد مجموعه شوند باید از سال‌ها قبل با شرکت در ارتباط باشند و مثلا دوران تعطیلات تابستانی مدارس یا دانشگاه خود را در شرکت سپری کنند و در دوره‌های آموزشی یا اردوهای آشنایی با شرکت حضور فعال داشته باشند تا بتوانند ضمن مهارت‌آموزی، مقدمات حضور خود در شرکت را به‌عنوان نیروی کار فراهم سازند. 
در نتیجه‌ی حاکم بودن چنین فرهنگی در شرکت بای رایت مارکت طی سالیان اخیر، ما شاهد حضور چند نسل از یک خانواده در شرکت هستیم که مزایای بسیاری برای کارکنان و خود شرکت داشته است به‌طوری‌که تا حد زیادی از هزینه‌های آموزش و آماده‌سازی نیروهای تازه وارد به شرکت کاسته شده و ورود این کارکنان به شرکت با کمترین چالش و مشکلی صورت می‌پذیرد.
 
به نظر می رسد که شعار «شرکتی برای تمام نسل‌ها» در شرکت بای‌رایت مارکت کاملا مصداق پیدا می‌کند و تمام کارکنان شرکت و اعضای خانواده‌شان نزدیکی زیادی با شرکت احساس می‌کنند که بخش عمده‌ای از این احساس نزدیکی ناشی از کمک‌هایی است که شرکت به شکل‌های مختلف به کارکنانش به‌ویژه در شرایط اضطراری می‌کند و بخشی از فرهنگ سازمانی شرکت با محوریت «کمک به کارکنان» محسوب می‌ گردد.
من باب مثال چند سال پیش هنگامی که یکی از کارکنان شرکت به‌خاطر تصادف شدید دچار شکستگی از ناحیه پا شد مدیران شرکت تصمیم گرفتند تا به خرج شرکت ترتیبی دهند که او و خانواده‌اش از آپارتمانشان در طبقه سوم به آپارتمانی دیگر در طبقه همکف نقل مکان کند تا رفت و آمد برای او راحت‌تر شود…..
آری علم به توان زمان یا زمان به توان علم مسئله این است.
 
 
دکتر مازیارمیر مشاور کسب و کار