لینک اختصاصی(پنل دانش):https://www.google.com/search?kgmid=/g/11f0_7m_63

 برندسازی به روش اصولی

نکاتی برای برندسازی شخصی و برندسازی به روش کاملا اصولیی

#مازیارمیر
به نظر می رسد که برندسازی شخصی و البته حرفه ای می تواند شما را از سایرین بسیار متفاوت و متمایز نماید .
سالها است به استارتاپها و کارفرمایان و کارآفرینان  این نکته را متذکر می شوم که این نکته بسیار بسیار مهم است و
دقیقا تفاوت برندهای بزرگ جهان و شکست خوردگان داستان برند همین نکته بسیار خاص است.
در این مقاله کوتاه سعی خواهم نمود که بهترین نکات برندسازی شخصی را برای شما تیتر وار معرفی نمایم.
شاید گام اول این باشد که اطمینان از معرفی خوب خودتان و معرفی یک رفتار و یا منش و یا محصول و یا خدمات فوق
العاده حرفه ای و خوش نام …
برند تخصصی و حرفه ای دقیقا برندی است که تصویری کاملا حرفه ای از خود به نمایش می گذارد .در فلسفه
برندسازی شخصی برای بازاریابی ما معتقدیم که  استعداد برند شخصی شما برای جهان یک ضرورت اجتناب ناپذیر و
بسیار فوق العاده مفید خواهد بود.
ضروری است. که در دنیای رقابتی فزاینده، یادگیری نحوه درست برندسازی شخصی را ضروری می کند. برندسازی شخصی به افراد کمک می کند تا ارزش خود را به مشتریان بالقوه انتقال دهند. این یک هویت منحصر به فرد برای شما ایجاد می کند و شما را به عنوان یک دارایی ارزشمند برای جهان نشان می دهد. همانطور که شما برندها را به جای برخی از شرکت های کمتر شناخته شده انتخاب می کنید، مشتریان نیز می خواهند پروژه های خود را با برندسازی شخصی مناسب به فریلنسرها ارائه دهند. در این مقاله، ما برخی از بهترین نکات برندسازی شخصی را به اشتراک می‌گذاریم تا مطمئن شویم در زمینه انتخابی خود اصالت دارید و بهترین نسخه ممکن از خود را به دنیا ارائه می‌دهید. 1. نام تجاری شخصی خود را کشف کنید تصویر کشف برند برندسازی شخصی به هر کاری نیاز دارد که یک برند معمولی انجام می دهد. در وهله اول بدانید که چرا می خواهید یک برند شخصی داشته باشید. همچنین در مورد جایگاه هدف خود قاطع باشید. به انتخاب دامنه وسیعی مانند نوشتن محتوا بسنده نکنید. یک جایگاه خاص مانند نوشتن وبلاگ فنی برای ابزارهای سطح سازمانی انتخاب کنید. در مورد کیت برند خود که شامل لوگو، طرح رنگ و فونت است، تصمیم بگیرید. با ترکیب همه اینها، باید یک کیت برند متمایز و به یاد ماندنی داشته باشید که برند شما را به مردم یادآوری کند. مربوط: چگونه از تئوری رنگ برای ارتقای پروژه های خلاقانه خود استفاده کنیم 2. برای برند شخصی خود هدف تعیین کنید بدون داشتن اهداف مشخصی در ذهن خود کار روی توسعه برند را شروع نکنید. علاوه بر اینکه بازتابی از مهارت های موجود شماست، همچنین نشان دهنده اهدافی است که می خواهید به آنها برسید. با ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود با استفاده از روش SWOT، می‌توانید جایگاهی را پیدا کنید که می‌خواهید خود را در آن موفق ببینید. این تجزیه و تحلیل نه تنها به شما کمک می‌کند تا مهارت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را درک کنید، بلکه به شما کمک می‌کند تا بفهمید برای پیشرفت در کجا باید پیشرفت کنید. در حرفه شما 3. مخاطبان هدف خود را کشف کنید

نکته مهم دیگری که باید قبل از شروع برندسازی شخصی در نظر بگیرید، مخاطبان هدف شما هستند. همه به برند شما علاقه مند نخواهند شد و شما هم نمی خواهید همه آنها را تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین، تصمیم بگیرید که چه کسی را باید متقاعد کنید و شروع به ساختن داستان خود برای مشتریان، استخدام‌کنندگان یا کارآفرینان کنید.

به محض اینکه مخاطبان مورد نظر خود را مشخص کردید، خواهید دانست که از کدام پلتفرم ها برای برندسازی استفاده کنید. شما می توانید وب سایت نمونه کار خود را برای جذب مشتری ایجاد کنید، در حالی که شبکه های حرفه ای برای ایجاد یک شغل رویایی بهتر عمل می کنند. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی ابزارهای سودمندی برای برندسازی شخصی هستند.

4. یک چارچوب برند ایجاد کنید
پس از تعیین نکات فوق، می توانید شروع به کار بر روی استراتژی یا چارچوب برند خود کنید. بسته به مخاطبان و تخصص خود، باید داستان خود را برای برندسازی تصمیم بگیرید.

برای یافتن یک چارچوب برند موثر به زمان، تلاش و درک شخصیت شما نیاز دارد. ویژگی های برتر خود را پیدا کنید که به کاری که انجام می دهید ارزش افزوده می بخشد. تنها زمانی که نشان دهید که چگونه شما و مهارت‌هایتان به مشتریانتان سود می‌رساند، آنها شروع به گوش دادن خواهند کرد.

5. اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما قابل مشاهده است
تصویری که تصویری از دیده شدن برند را نشان می دهد
برای اینکه مخاطب در مورد برند شما بداند، باید آن را قابل مشاهده باشد. هیچ راهی بهتر از حضور آنلاین برای جلب توجه وجود ندارد. داشتن وب سایت خود به عنوان نمونه کار در عین افزایش اعتبار شما عمل می کند.

وب سایت خود را با گنجاندن تمام عناصر لازم و ریسپانسیو کردن آن بهینه کنید. هنگام طراحی وب سایت خود، مطمئن شوید که از هر طرح رنگی پرطرفداری که با برند شما مطابقت دارد استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و غیره برای افزایش دیده شدن برند خود استفاده کنید. از گرافیک های جذاب در پست های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا افراد را مجبور کنید هنگام پیمایش متوقف شوند و مطالعه کنند. همچنین می توانید در انجمن ها فعال شوید تا دیده شدن برند را بهبود ببخشید.

6. آیکون های صنعت را تحقیق و دنبال کنید
هیچ قانون یکسانی برای برندسازی شخصی وجود ندارد و افراد مختلف می توانند با استفاده از روش های مختلف به موفقیت دست یابند. قبل از ایجاد استراتژی خود برای برندسازی، به طور کامل در مورد کارشناسان حوزه هدف خود تحقیق کنید و نحوه برخورد آنها با موضوعات را بیابید.

با این حال، کورکورانه از متخصصان حوزه پیروی نکنید. استراتژی های آنها را تجزیه و تحلیل کنید و ترفندهای لازم را برای ایجاد طرح برندسازی شخصی خود اضافه کنید. هدف شما این است که با برندسازی شخصی خود منحصر به فرد باشید. برای انجام این کار، خلاقیت و لمس شخصی سازی خود را با تجربه کارشناسان ترکیب کنید.

7. با یک زمین آسانسور بیایید

ممکن است نخواهید برندسازی شخصی خود را به کانال های آنلاین محدود کنید. هر زمان که ممکن است، در طول تعاملات چهره به چهره مانند هر گردهمایی رسمی یا غیررسمی، رویداد شبکه ای یا سمینار، خود را علامت گذاری کنید. برای آن، کمی وقت بگذارید تا یک زمین آسانسور را آماده کنید.

باید داستان شما را بیان کند، از جمله اینکه چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید، نقاط قوت و جاه طلبی های آینده. آن را مختصر و واضح نگه دارید زیرا باید بتوانید در عرض 30 تا 60 ثانیه زمین را ارائه دهید. روی نکات کلیدی و مهارت هایی تمرکز کنید که به مشتریان شما ارزش می بخشد. در صورت تمایل می توانید آن را به عنوان معرفی ویدیویی در وب سایت و کانال های اجتماعی خود نیز ضبط کرده و استفاده کنید.

8. از افرادی که می شناسید تاییدیه بگیرید
بررسی‌های هیجان‌انگیز که گواهی بر دانش، سخت‌کوشی و وقت‌شناسی شماست، کمک می‌کند برند شما معتبر و قابل اعتماد شود. از مدیران، همکاران، مشتریان و/یا اساتید سابق و فعلی خود بخواهید که شما را در وب سایت و سایت های شبکه های اجتماعی حرفه ای مانند لینکدین تأیید کنند.

به آنها بگویید که نمونه های دقیقی از کار یا پروژه هایی که برای آنها انجام داده اید را درج کنند. همچنین، آنها می توانند مهارت ها و شایستگی های شما را در حین توصیه به شما برجسته کنند.

مربوط:
نمونه هایی از توصیه های لینکدین و نحوه نوشتن خود

در لینکدین، می‌توانید از سایر آشنایان نیز درخواست تأیید کنید. لینکدین یک پلتفرم قابل اعتماد جهانی است و توصیه هایی که در اینجا ارائه می شود به راحتی توجه مشتریان و کارفرمایان بالقوه را جلب می کند.

9. یک حضور آنلاین ایجاد کنید
حضور آنلاین تصویری
در این عصر ارتباطات دیجیتال و شبکه های اجتماعی، شما باید حضور آنلاین قوی داشته باشید تا خود را به عنوان یک برند تثبیت کنید. چه به دنبال شغل باشید چه نباشید، مردم باید بتوانند به راحتی با شما به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند.

در تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی موجود با حداکثر میزان مخاطب هدف خود حضور داشته باشید. به جای استفاده از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی خود، 80 درصد محتوای شما باید آموزنده باشد. به طور مرتب DM های خود را بررسی کنید تا بدانید آیا کسی می خواهد با شما تماس بگیرد.

شما همچنین می توانید خود را در فهرست های مختلف آنلاین ثبت نام کنید. بنابراین، شماره تماس و آدرس ایمیل شما در دسترس همه است. اگر از یک ایمیل تجاری جداگانه استفاده می کنید، این ایمیل برند شما را به عنوان یک ایمیل حرفه ای نشان می دهد.

10. جامعه ای در اطراف برند خود بسازید
تنها زمانی می توانید به یک برند تبدیل شوید که جامعه ای درگیر شما را دنبال کند. وبلاگ یا نمایه رسانه های اجتماعی شما باید بستری باشد که مردم مشکلات خود را به اشتراک بگذارند و مشکلاتی را که دیگران با آن روبرو هستند حل کنند. بنابراین، افراد می توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر بیاموزند.

همچنین می توانید در وبینارها شرکت کنید یا از نمایه اجتماعی خود در قسمت مورد نظر خود به صورت زنده پخش کنید. همچنین، پاسخ دادن به نظرات در پست های شما به افزایش تعداد فالوورهای شما کمک می کند.

به شغل خود رونق بسیار مورد نیاز بدهید
همه باید یک استراتژی برندسازی شخصی داشته باشند. زیرا انجام این کار به شما کمک می کند تا در حرفه خود پیشرفت کنید. برای تسلط بر هنر برندسازی شخصی و ایجاد شهرت قوی، نکات برندسازی شخصی بالا را دنبال کنید. این استراتژی باید به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری را نسبت به همیشه ذخیره کنید.

بسته استادی در مذاکره یک بسته فوق العاده انگیزشی وطلایی ومنحصربه فرد در اختیار شماست که میتواند موفقیت دوچندان شماروتضمین کند.

برای خرید بسته استادی در مذاکره وزبان بدن  باشماره تلفن:093975558500تماس فرمایید.

info@mazyarmir.com

mazyarmir.com@gmail.com

https://www.aparat.com/mazyarmir

https://www.aparat.com/zabane_badan

https://www.instagram.com/maziyare_mir

مازیار میر مشاور محقق و پژوهشگر انتخابات