نکات طلائی از یک کهنه کار مذاکره

نکات طلائی از یک کهنه کار مذاکره

نکات طلائی از یک کهنه کار مذاکره

نکات طلائی از یک کهنه کار مذاکره

 

\"نکات

 

 

تفسیر باز‌کردن دست‌ها در زمان مذاکره

وقتی در طول مذاکره طرف مقابل دستانش را در مقابل شما باز کند به شکلی که مانند یک سینی برای تعارف کردن در مقابل شما گرفته است، نشان می‌دهد که نظرات شمابرایش جذاب و خوشایند است و منتظر شنیدن دنباله آن است. قرار دادن کف دست‌ها به سمت پایین یا گره کردن آن‌ها به شکل مشت نشان می‌دهد، فرد مقابل شما در آن لحظه شخصیت انعطاف‌ پذیری ندارد و سخنان شما برایش جذاب نیست البته بنده پس از سالها به این نتیجه رسیده ام که حالت سومی هم وجود دارد و ان این است که طرف مقابل به شدت تحت فشار است که چنین افعالی از خود بروز می دهد.

تفسیرهایی پیرامون پنهان‌کردن دست‌ها در طول مذاکره

اگر در طی مذاکره طرف مقابل در حال صحبت‌کردن با شما دستانش را در جیبش می‌گذارد یا در پشت خود پنهان می‌کند، این احتمال را بدهید که چیزی را از شما پنهان می‌کند یا قصد فریب شما رادارد.

شاید فردی در حال تعریف کردن ماجرایی برای شماست بسیار بهوش باشید که او  قطعا تمام داستان را تعریف نکرده و یا داستان را به سود خود کاملا تحریف کرده است و همچنین امکان وجود داستانهای تحریف شده سریالی وجود دارد این تکنیک را افرادی که دارای هوش زیاد یا نسبی هستند اجرا می کنند یادمان باشد با این افراد بحث کردن و رو کردن دستشان بدترین کار ممکن است و فقط باید از تکنیک همسان سازی در لحظه با تاییدیه دادن استفاده کرد.

تفسیر باز و یا بسته بودن دکمه های کت در طول مذاکره

در طول روند یک مذاکره افرادی که باشما بی ریا وصمیمی ترهستند یا به تفاهم نسبی با شما رسیده اند غالباً دکمه های کت خود را باز کرده یا حتی آنرا از تن در می آورند اما در یک مذاکره

رسمی و یا دیپلماتیک اینچنین نیست .در این شرایط افراد زمانی کت خود را در می آورند که امکان دسترسی به توافق وجود داشته یا نزدیک باشد , به عبارت دیگر هرقدر هوای اطاق گرم باشد

اگر طرفین احساس دسترسی به توافق را نداشته باشند دکمه های کتشان را باز ننموده و یا ازتن در نمی آورند.

“یادتان باشد هیچ چیز و هیچکس آنگونه که به نظر می رسد نیست”

 دکتر مازیار میر مشاور و تحلیل گر

Mazyar Mir professional consultant and analyst

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *